Kişisel Site

Prefabrik Evlerin Dezavantajları

13 Mart 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | Görüntülenme

abi ki her şeyde olduğu gibi prefabrik yapılarda da bazı olumsuzluk olabilmektedir. Biraz da bunlardan bahsetmek isterim.

İlk dezavantajımız daha önce de bahsettiğimiz gibi ömrünün betonarme evlere göre daha az olmasıdır ve bu ülkemizde yaygınlaşamamasının en büyük nedenidir bence.

Ucuz ev mantığından yola çıkıp malzeme ve yapı sistemi konusunda titiz davranılmaz ise betonarme ev gibi su götürür değildir ve büyük hasarlar alabilir. Kalitesiz montaj ya da ucuz malzeme kullanmak evi çok kötü bir hale getirebilir.

Ülkemizde çok fazla olmasa da ağırlıkları daha az olduğu için prefabrik evler büyük fırtınalara dayanamazlar ve ciddi manada sallanırlar. Böyle bölgelerde gerçek bir analiz yapılarak ekstra güvenlik sağlanmalıdır.

Duvar,zemin yalıtımları betonarmeye göre iyi olsa da çatı için aynı şeyi söylemek biraz gerçekçi olmayacaktır.Prefabrik ev sahipleri genellikle çatıda ki ses izolasyonundan şikayetçi olmaktadırlar. Yağmur gibi gürültü yapan doğa olaylarında ekstra önlem alınmalı ya da malzeme kalitesi artırılmalıdır.

Eğer birleşme noktaları kalitesiz yapılırsa ya da tek yönlü olursa,sallantılarda kolonların dönme ihtimali olmaktadır.

Unutulmamalıdır ki bu ev tipine de para harcanmakta ve huzurla oturmak için tasarlanmaktadır. Her ayrıntı titizlikle düşünülmelidir.

Benzer Yazılar

Prefabrik Villa İç Mekan Görüntüleri
Prefabrik evler baştan beri ısrarla söylediğimiz gibi betonarme evlerde farklı değillerdir. Hatta sizin evinize gelen birisine söylemez iseniz büyük deneyler yapmadan sizin evinizin prefabrik ya da çelik ev olduğunu bilemeyecektir. Resim oldukça şık ve lüks bir prefabrik villa g&oum...
Dyo Boya Renk Kartelası
Dyo boya konusunda karar verenler için renk kartelasını paylaşmak istedim...Her ne kadar boya seçiminde göz ile görmek iyi olsada fikir olması açısından bu renk kartelasına bakabilirsiniz....
Prefabrik.Tk Hakkında…
Prefabrik sektörü hızla gelişmekte ve dolayısı ile prefabrik evlere olan ilgi hızla artmaktadır.Bu durumdan yola çıkarak sizlere bu konuda en ayrıntılı ve doğru bilgileri toplamaya çalıştık.Prefabrik ev fiyatları,modelleri ve çeşitleri hakkında ayrıntılı bilgi bulabileceğiniz bir ortam hazırlamaya çalışt...

Yorumlar